Chytré mlsání: ořechy, semínka, zelenina aneb

Chytré mlsání? Máme. Co si jen tak vzít, když nás honí mlsná a nebo potřebujeme zahnat odpolední hlad a když hubneme a snažíme se žít zdravěji? Vyzkoušejte „živé jídlo“. Ořechy na hubnutí nebo probiotické přírodní poklady. K tomu přidáme i rady, jak je servírovat.

Síla ořechů

Vynikající volbou jsou syrové ořechy a pokud hledáte nejlepší ořechy při hubnutí, tak sem patří vlašské, pistácie a pekanové. Ale pozor na jejich množství. Jsou totiž dost tučné a i když obsahují správný tuk, tak pozor na přejídání. Doporučené denní dávkování je 1/4 hrnku nebo 30 g, takovém množství odpovídá 12 půlkám vlašských ořechů nebo třeba 40 pistácií.

TIP: Pokud si připravíte množství oříšku předem do krabiček, tak s vážením nemáte problém a můžete v klidu hned vyslyšet své chutě.

Když nám chybí serotonin

Ve střevech se nám tvoří 95% serotoninu – hormonu štěstí. Jeho nedostatek se projevuje špatnou náladou, depresemi a nebo poruchou spánku. Proto se pokuste dávat pozor na složení vaší stravy. Zkuste do svého jídelníčku zařadit některou z následujícíh potravin.

TIP: Graviola anona, zelený zázrak pro naší imunitu

MISO

Jedná se o fermentovaný sójový produkt, který se prodává jako pasta. Je nabitá enzymy, které zabraňují růstu špatných bakterií v zažívacím traktu. Pokud si budete miso kupovat (dá se sehnat i online), tak dávejte přednost produktu vyrobenému z hnědé rýže, nikoliv ječmenu.

Čaj PU-ERH

Vyrábí se ze stejné rostliny jako zelený čaj, ale je fermentovaný. Studie prokázaly, že tento čaj snižuje syntézu mastných kyselin a následně snižuje cholesterol. Vždy konzumujte teplý. Srovnejte si před nákupem ceny.

Nakládaná zelenina

Tato zelenina musí být vyrobena v procesu kvašení. Protože tímto způsobem zelenina obsahuje dostatek probiotik. Nesmí být dochucována barvivy ani umělými sladidly.

TIP: Jak funguje Nidora – systém přirozeného hubnutí?

Kombucha

Je fermentový studený čaj, který obsahuje mnoho dobrých bakterií. V procesu fermentace vzniká kyselina octová, která příznivě působí na metabolismus. Srovnání cen Kombuchy.

Semínka na mlsání

Semínka jsou dosti opomíjená potravina. Podle studie, která byla zveřejněna v časopise American journal of clinical nutrition je linolový olej obsažený ve slunečnicových a konopných semenech nedílnou součástí při redukci bříšních tuků. Dále pak dýňová semena obsahují velké množství zinku.

Mějte na paměti

  • správné pamlsky by měly obsahovat 150 – 200 kalorií
  • pozor na přísady jako je sorbitol (cukerný alkohol, způsobuje nadýmání), mannitol (jiný typ cukerného alkoholu), aspartan (je jeden ze spouštěčů migrén a ve větším množství může v těhotenství způsobovat předčasné kontrakce), acesulfám draselný (stimuluje sekreci inzulínu, s čímž souvisí i argument, že sladké plodí další chutě na sladké)
  • svačiny by měly obsahovat vždy pár gramů bílkoviny nebo vlákninu. Ideálně obojí. Vždy čtěte složení potraviny.

Podobné články:

Napsat komentář