Insanity – cvičení, ze kterého zešílíte

Shaun Thompson je americký fitness trenér, který vám během 60 denního cvičebního programu úplně změní život. Už samotný překlad slova insanity znamená šílenství. Princip spočívá v tom, že se při cvičení budete snažit dosáhnout až za hranici vašich sil.

Jedná se o maximální intervalový trénink, kde je hlavní princip extrémní vypětí cca 3 – 4 minuty a poté odpočinek cca 30 sekund. Shaun Thompson vám slibuje úžasnou postavu, za kterou se nebudete muset vůbec stydět. Tak se na to pojďme podívat.

Proč šílet (insanity) při cvičení?

Tento druh cvičení si určitě oblíbí i jedinci, kteří neradi chodí do fitka nebo zkrátka jen nemají  čas. Insanity můžete totiž provozovat v klidu domova. Vše, co potřebujete, je jen trocha prostoru, ručník, studenou vodu a dost pevnou vůli. A co především, tak to je motivace! Protože Insanity je o vůli, o motivaci.

Insanity je jeden z nejintenzivnějších a nejnáročnějších domácích programů, které si umíte představit a při pohledu na některá z videí si uvědomíte, že to opravdu není pro každého.

TIP: 5 cvičení podle celebrit aneb jak cvičí Michelle Obamová nebo Andrea Verešová

Insanity není pro každého

Lidé se zdravotním omezením, a to především s kardiovaskulárními problémy, by se měli Insanity vyhnout. Nehodí se ani pro těhotné ženy, pokud trpíte bolestmi kloubů a kolen. Většinou se píše, že tento druh mohou vyzkoušet i úplní začátečníci, ale upřímně si tím nejsem moc jistá. Pokud jste doposud nic nedělali, tak určitě nezačínejte hned napoprvé s insanity. K tomu, aby jste dokázali vydržet a nevzdat to po první hodině, musíte přeci jen mít trochu našlápnuto na fyzičku. Insanity není vhodné pro ty, kteří o sobě vědí, že nemají příliš silnou vůli a nemohou cvičit bez toho, aby je někdo kontroloval, že cviky neflákají. Jak sám Shaun Thompson podotýká, je pro lidi, kteří se rozhodli pro změnu dosavadního života ohledně přístupu k pohybu.

Na co se připravit

Rozhodně se nebudete nudit a nečeká vás jednotvárná hodina. Počítejte, že si vyzkoušíte kardio, plyometrické cvičení, strečinková cvičení, sportovní trénink (kondice, vytrvalost) a sekce zaměřené speciálně na břišní svalstvo.

Vždy na začátku každé hodiny začínáte pochopitelně strečinkem a hodně intenzivním rozehřátím svalstva. A potom už se jen vezete na vlně intenzivního vysokém tempa. Jednotlivé intervaly jsou mířeny na sílu, vytrvalost, kondici, ze svalů pak na dolní končetiny, břišní svaly a střed těla. A nakonec sladké protažení, i když by občas mohlo být delší, ale není. Ovšem z vlastní zkušenosti doporučuji naslouchat svému tělu a pokud cítíte, že je nutné strečink na konci mít delší, tak určitě jeďte podle sebe.

TIP: Co je deepwork cvičení?

Měli byste věnovat pozornost i prostředí, ve kterém budete cvičit. Doporučuje se měkčí či pružnější podlaha nebo alespoň podložka, která bude pružit. Při tomto cvičení opravdu vaše klouby dostávají zabrat. Proto je opravdu velice důležité, abyste naslouchali svému tělu.

Shaun Thompson je trenér profesionál, výsledky jeho cvičení jsou vidět na něm samotném i jeho týmu. Lidé o něm často na internetu říkají, že jim změnil život. Nemusíte se bát, že si při cvičení ublížíte, nebo že je špatně sestavené. Stojí za ním tým odborníků. Ublížit si můžete pouze sami, pokud nebudete tělu naslouchat a nebudete provádět cviky správně.

https://www.youtube.com/watch?v=xfpMD4-KmlA

Podobné články:

Napsat komentář