Nechcete se klepat jako rosol a toužíte po krásném plochém bříšku? Kdo by netoužil, že? Nemáte ale čas zajít do fitka nebo to považujete za ztrátu času? Fitlio vám přináší sestavu cviků, které můžete provádět v klidu domova a pokud budete cvičit alespoň dvakrát týdně a vydržíte minimálně měsíc, uvidíte na vlastní kůži úžasné výsledky :).

Obsah článku

Cviky na břicho pro krásný a pevný břišní pekáč

1. Přímé svaly

Lehněte si na záda. Ruce dejte v týl a nohy nechte pokrčené v kolenou pod úhlem 90 stupňů. Mezi koleny svírejte overball. Nohy natáhněte v kolenou a současně s tím zvedejte trup nahoru. Snažte se čelem dotknout overballu.

Opakujte 10 krát.

2. Na spodní svaly

Opřete se o lokty. Nohy zvedněte do výšky cca 5 cm nad zemí. Cvik je nejvíce účinný a bolestivý :), pokud necháte nohy co nejníže nad zemí. Střídejte křížení nohou v této výšce.

Opakujte 10 krát.

3. Na přímé i šikmé svaly zároveň

Lehněte si na podložku. Mírně se zvedněte v trupu a ruce máte v týl. Jednu nohu natáhněte a nechte v poloze cca 5 cm nad zemí. Druhou nohu pokrčte a přitom natáčejte trup. Při natáčení jde levý loket k pravému koleni a naopak.

Opakujte 15 krát.

4. Horní část přímých svalů a spodní šikmé svaly

Lehněte si na podložku. Nohy pokrčte v kolenou. Trup mírně zvedněte nad zem. Ramena nechte nad zemí a ruce natáhněte podél nohou. A zase otáčíme trupem a tentokrát při tahu pravým směrem se snažíme vytáhnout stejnou ruku a naopak. Snažíme se špičkami prstů dotknout kraje pat.

Opakujte 15 krát.

5. Šikmé svaly – budete se dost klepat

Lehněte si na bok a opřete se o předloktí jedné ruky. Boky tlačte vzhůru a nohy se snažte udržet u sebe v jedné rovině. Druhou ruku natáhněte nahoru a podívejte se za ní. Snažte se pomalu pružit a jako by vytahovat nahoru a zpět do základní pozice. Velice dobrý cvik pro zpevnění core.

Opakujte 10 krát.

Tak to byly cviky na břicho, příští týden se budeme věnovat sestavě cviků pro core trénink.