Cviky na břicho – 5 cviků pro břišní pekáč

Nechcete se klepat jako rosol a toužíte po krásném plochém bříšku? Kdo by netoužil, že? Nemáte ale čas zajít do fitka nebo to považujete za ztrátu času? Fitlio vám přináší sestavu cviků, které můžete provádět v klidu domova a pokud budete cvičit alespoň dvakrát týdně a vydržíte minimálně měsíc, uvidíte na vlastní kůži úžasné výsledky :).

Cviky na břicho pro krásný a pevný břišní pekáč

1. Přímé svaly

Lehněte si na záda. Ruce dejte v týl a nohy nechte pokrčené v kolenou pod úhlem 90 stupňů. Mezi koleny svírejte overball. Nohy natáhněte v kolenou a současně s tím zvedejte trup nahoru. Snažte se čelem dotknout overballu.

Opakujte 10 krát.

2. Na spodní svaly

Opřete se o lokty. Nohy zvedněte do výšky cca 5 cm nad zemí. Cvik je nejvíce účinný a bolestivý :), pokud necháte nohy co nejníže nad zemí. Střídejte křížení nohou v této výšce.

Opakujte 10 krát.

3. Na přímé i šikmé svaly zároveň

Lehněte si na podložku. Mírně se zvedněte v trupu a ruce máte v týl. Jednu nohu natáhněte a nechte v poloze cca 5 cm nad zemí. Druhou nohu pokrčte a přitom natáčejte trup. Při natáčení jde levý loket k pravému koleni a naopak.

Opakujte 15 krát.

4. Horní část přímých svalů a spodní šikmé svaly

Lehněte si na podložku. Nohy pokrčte v kolenou. Trup mírně zvedněte nad zem. Ramena nechte nad zemí a ruce natáhněte podél nohou. A zase otáčíme trupem a tentokrát při tahu pravým směrem se snažíme vytáhnout stejnou ruku a naopak. Snažíme se špičkami prstů dotknout kraje pat.

Opakujte 15 krát.

5. Šikmé svaly – budete se dost klepat

Lehněte si na bok a opřete se o předloktí jedné ruky. Boky tlačte vzhůru a nohy se snažte udržet u sebe v jedné rovině. Druhou ruku natáhněte nahoru a podívejte se za ní. Snažte se pomalu pružit a jako by vytahovat nahoru a zpět do základní pozice. Velice dobrý cvik pro zpevnění core.

Opakujte 10 krát.

Tak to byly cviky na břicho, příští týden se budeme věnovat sestavě cviků pro core trénink.

Podobné články:

Napsat komentář