Napadlo vás někdy proč ženy Bollywoodu mají tak úžasně husté a krásné vlasy? Jedna z možností může být používání jasmínového vlasového oleje. Tento olej má totiž v Indii tisíciletou tradici.

Jasmínový olej vyživuje pokožku i vlas, a to přírodním způsobem. V Indii a Pákistánu patří použití těchto olejů ke každodenní péči o vlasy a to nejen u žen, ale i u mužů. Nejlepšího účinku dosáhnete vmasírováním oleje do pokožky, následným zabalením do ručníku a olej nechte působit jednu hodinu. Poté smyjte šampónem. Nic nezkazíte, pokud olejíček jemně vetřete i po úpravě vlasů do jejich konečků.

Kde najít nejlepší jasmínový olejíček

Pokud se ptáte, který olejíček je nejcennější, tak ten, který pochází z Francie a nebo Tunisu. Ale pokud chcete nejkvalitnější, tak ten se prý vyrábí pouze v Turecku. Jinak jasmín sám o sobě pochází z Číny, Indie a Srí lanky. Velice se mu proto daří ve Středozemí.

Tajemství jasmínu

Květina sama je tak trochu obestřena tajemstvím. Možná i proto, že pokud chceme dosáhnout nejsilnějšího účinku, tak jí musíme sbírat, ale i zpracovávat pouze v noci, neboť v tuto dobu je její aroma nejsilnější. Důvod, proč je jasmín velice drahý, je naprosto jednoduchý. Zkušený sběrač totiž může sklidit maximálně 10 – 15 tisíc květů za noc, ale na výrobu 1 kg oleje je zapotřebí 7 – 8 milionů čerstvých, nepoškozených květů. Květy se poté musejí polévat mandlovým nebo behenovým oleje, který do sebe zcela silice jasmínu pohltí a z nich se poté kouzelné silice vytahují lihem.

Kouzelné účinky jasmínu

Pokud vás alespoň trochu zajímá východní medicína, tak jste určitě už sami narazili na účinky jasmínu. Nejen Indové, ale i staří egypťané či Číňané jsou unešeni a věří v účinky jasmínu.

  • pití čaje(vyberte si ho a objednejte) napomáhá od nadýmání, cirhózy jater
  • pravidelná masáž pokožky (vyberte si a objednejte vlasový olej) vlasů napomáhá růstu a regeneraci vlasů
  • zpevnění struktury vlasového vlákna
  • masáž jasmínovým olejem je v TCM velice doporučován k masáži pánevní oblasti a tím zlepšuje průtok krve
  • velmi silné afrodiziakum, alespoň vládci harémů tomu vždy věřili
  • pokud vás trápí ženské problémy, tak rovněž vyzkoušejte jasmínové silice
  • na zmírnění porodních bolestí se doporučuje vdechovat
  • zvyšuje elasticitu pokožky a zabraňuje striím

Tip od Fitlia, pokud chcete opravdu kvalitní olejíček, tak zkuste vlasový ajurvédský olej Amla