Napadlo vás někdy proč ženy Bollywoodu mají tak úžasně husté a krásné vlasy? Jedna z možností může být používání jasmínového vlasového oleje. Tento olej má totiž v Indii tisíciletou tradici.

Jasmínový olej vyživuje pokožku i vlas, a to přírodním způsobem. V Indii a Pákistánu patří použití těchto olejů ke každodenní péči o vlasy a to nejen u žen, ale i u mužů. Nejlepšího účinku dosáhnete vmasírováním oleje do pokožky, následným zabalením do ručníku a olej nechte působit jednu hodinu. Poté smyjte šampónem. Nic nezkazíte, pokud olejíček jemně vetřete i po úpravě vlasů do jejich konečků.

Kde najít nejlepší jasmínový olejíček

Pokud se ptáte, který olejíček je nejcennější, tak ten, který pochází z Francie a nebo Tunisu. Ale pokud chcete nejkvalitnější, tak ten se prý vyrábí pouze v Turecku. Jinak jasmín sám o sobě pochází z Číny, Indie a Srí lanky. Velice se mu proto daří ve Středozemí.

Tajemství jasmínu

Květina sama je tak trochu obestřena tajemstvím. Možná i proto, že pokud chceme dosáhnout nejsilnějšího účinku, tak jí musíme sbírat, ale i zpracovávat pouze v noci, neboť v tuto dobu je její aroma nejsilnější. Důvod, proč je jasmín velice drahý, je naprosto jednoduchý. Zkušený sběrač totiž může sklidit maximálně 10 – 15 tisíc květů za noc, ale na výrobu 1 kg oleje je zapotřebí 7 – 8 milionů čerstvých, nepoškozených květů. Květy se poté musejí polévat mandlovým nebo behenovým oleje, který do sebe zcela silice jasmínu pohltí a z nich se poté kouzelné silice vytahují lihem.

Získej 300 Kč s Twistem

Přes Twisto nakupuješ hned a platíš, až se ti to hodí. Nyní za registraci 300 Kč jako dárek.
Chci získat 300 Kč

Kouzelné účinky jasmínu

Pokud vás alespoň trochu zajímá východní medicína, tak jste určitě už sami narazili na účinky jasmínu. Nejen Indové, ale i staří egypťané či Číňané jsou unešeni a věří v účinky jasmínu.

  • pití čaje(vyberte si ho a objednejte) napomáhá od nadýmání, cirhózy jater
  • pravidelná masáž pokožky (vyberte si a objednejte vlasový olej) vlasů napomáhá růstu a regeneraci vlasů
  • zpevnění struktury vlasového vlákna
  • masáž jasmínovým olejem je v TCM velice doporučován k masáži pánevní oblasti a tím zlepšuje průtok krve
  • velmi silné afrodiziakum, alespoň vládci harémů tomu vždy věřili
  • pokud vás trápí ženské problémy, tak rovněž vyzkoušejte jasmínové silice
  • na zmírnění porodních bolestí se doporučuje vdechovat
  • zvyšuje elasticitu pokožky a zabraňuje striím

Tip od Fitlia, pokud chcete opravdu kvalitní olejíček, tak zkuste vlasový ajurvédský olej Amla