Ricinový olej, na řasy to nejlepší

Trápí vás při pohledu do zrcadla řídké řasy? Říkáte si: to není možné, z ničeho nic mi začínají padat? Bohužel to je opravdu vždy z ničeho nic. Může za to mnoho aspektů, především hormonální změny dokáží nadělat v těle pěkný zmatek.

Většinu žen hormony potrápí v těhotenství či v průběhu kojení. Ale i naše chyby v péči o pleť nebo špatně zvolená dekorativní kosmetika může za ztrátu řas.

Náprava ztráty řas nemusí být vždy úplně beznadějná. Určitě bych hned nezačínala lepením či prodlužováním. Tento způsob si ponechte až jako krajní řešení. My vám ukážeme, že pomoc opět můžete najít v přírodě a přitom vám to ani nezrujnuje vaši peněženku a ani vám to nenaruší váš plný diář. Pokud si z toho uděláte rituál v každodenní péči, tak první výsledky můžete pozorovat již za 14 dní.

Určitě každá z vás zná výrobky jako je např. biosil nebo různé chemické aktivátory řas, které dost často při kontaktu v očích pálí a mohou vyvolat řadu vedlejších účinků a o vysokých cenách a nejistých účincích už ani nemluvíme.

Ricinový olejíček 

Ricinový olejíček je specifickým rostlinným olejem. Získává se ze semen Skočce obecného (Ricinus communis), který se lidově označuje také jako ricinovník nebo Kristova ruka. Obsahuje 95 % nenasycených mastných kyselin.Tento olej má jako jediný rostlinný olej vysokou viskozitu a silné hojivé účinky. Pokud vás trápí jizvy či jinak poškozená pokožka, tak ricinový olej je pro vás to pravé pro nápravu pokožky.

TIP: Domácí kosmetika z darů přírody

Ricinový olej platí nejen na řasy

  • Zábaly na vlasy – několik kapek ricinového oleje naneseme na vlasovou pokožku a jemnými krouživými pohyby jím hlavu jemně masírujeme, tím pomáháme předcházet vypadávání. Můžeme olej aplikovat i po celé délce vlasů a potom nechat zabalené cca 30 minut.
  • Výživa nehtového lůžka – každý večer před spaním vmasírujte několik kapek oleje do nehtového lůžka. Nejenže vyživujete kůžičku kolem nehtů, ale rovněž přispíváte ke zpevnění nehtu samotného. Z rukou olejíček nesmývejte, nechte vše vsáknout a v klidu usněte.
  • Aktivace a obnova růstu řas – vždy večer na odlíčené a čisté řasy aplikujte několik kapek oleje. Nejlépe, pokud si dáte olejíček na špičku prstů a jemně vmasíruje až ke kořenům řas. Pokud ráno nikam nechvátáte, tak můžete ricinový olej na řasy aplikovat i ráno. Zhruba do 14 dnů po pravidelném používání zaznamenáte růst až o 2 mm a řasy budou i pevnější. POZOR, ať vám olejíček nevnikne do očí, stačí opravdu malé množství. Někdy to může způsobit otok.
  • Bolest kloubů a svalů – ricinový olej pomáhá i při bolestech nebo únavě kloubů a svalů, ale také velice příznivě ovlivňuje a stimuluje lymfatický systém. Olej se aplikuje teplý a místo se nechává pod igelitem prohřát, navrch se dá ručník nebo vhodná látka. Doba působení závisí na vašich pocitech. Ovšem pokud vás trápí záněty, tak na ty se všeobecně nedoporučuje prohřívání, v takovém případě to raději konzultujte s lékařem.
  • Střevní potíže – jestliže bojujete se zácpami, tak by vám mohl pomoci právě tento olej. Oproti klasickým projímadlům z lékáren působí na tenké střevo, nikoli pouze na tlusté. Ale při jeho užívání musíte být obezřetní a dávkování dodržovat přesně podle návodu.
  • Boj s nevolností –  i zde vám malá kapka oleje může pomoci s problémy s trávicím traktem.
  • Proti vráskám – masírujte olej do navlhčené pleti a tím napomáháte prokrvení a vyhlazení pokožky. Zejména v oblasti dekoltu a krku. Vmasírování oleje podporuje lymfatický systém. Jelikož je olej velmi hustý, můžete ho smíchat s jiným olejem.
  • Strie – pokud bojujete po porodu se striemi, tak pravidelné krouživé masáže ricinovým oleje vám mohou zmírnit projevy popraskané kůže. Nejlépe bude, pokud budete masáž provádět po koupeli, kdy je vaše tělo krásně prohřáté.

Podobné články:

Napsat komentář