Olejíček nad zlato – Arganový olej

Už jste vyzkoušela neskutečné množství krémů pro krásnou pokožku, ale stále cítíte, že vaše pokožka si zaslouží něco mnohem lepšího? Zkusíme vám poodhalit tajemství zázračných olejíčků a možná i vy najdete ten svůj.

Tekuté zlato – Arganový olej

Je to jeden z nejvzácnějších olejíčků na světě, možná právě proto se mu říká „tekuté zlato„. Africké ženy olejíček vyrábějí z jader stromů zvaného argénie. Strom roste pouze v jihozápadním Maroku, tato oblast byla vzhledem k omezenému výskytu stromů prohlášena organizací UNESCO biosférickou rezervací. Olejíček se většinou stále vyrábí tradičním způsobem, což znamená vylupování jadérek, drcení, pražení a lisování. Díky těmto postupům si olejíček zachovává všechny své složky. Olej je nabitý esenciálními mastnými kyselinami, minerály, antioxidanty a vitamíny. Olejíček lze používat na nehty, vlasy, obličej pokožku, ale i jako dochucovadlo.

Účinky Arganového oleje

  • Snižuje krevní tlak
  • Pomáhá předcházet nemocem srdce
  • Vyrovnává cholesterol
  • Zpomaluje růst rakovinotvorných buněk
  • Urychluje hojení ran a jizev (akné, ekzémy)
  • Zpomaluje stárnutí pleti a vrací elasticitu
  • Vyživuje vlasové vlákno tak, že zabraňuje padání vlasů (ideální jsou zábaly)
  • Zpevňuje nehty
  • Lehce vstřebatelný a nezanechává mastný film na pokožce
  • Výborný v těhotenství jako prevence strií

Péče o nehty

Nehezké a zlámané nehty, záděrky nebo špatná a hrubá kůžička kolem nehtů. Pokud si nevíte rady, arganový olej vám pomůže i v péči o nehty. Zabíjí totiž bakterie a plísňová onemocnění a znovu pomáhá růstu nových nehtů. Olej naneste na poškozené části prstů a masírujte, nebo olejíček lehce zahřejte a namočíte celé ruce. Budou opět vypadat krásně, zdravě a mladistvě.

Péče o vlasy

Působí jako kondicionér, vaše vlasy získají lesk a díky účinkům oleje jsou lépe rozčesatelné. Arganový olej vytváří bariéru mezi vlasy a škodlivými faktory jako je např. sluneční záření, sušení teplým vzduchem, používání žehličky na vlasy. Má schopnost obnovovat a obalit vlasové kořínky. Vyživuje a hlavně hydratuje kořínky a samotnou pokožku hlavy, což je důležité pro správný růst vlasů.

Arganový olejíček jako součástí jídelníčku

Pokud chcete poznat účinky arganového oleje na váš organismus zevnitř, dejte si lžičku oleje třikrát denně před jídlem. Snížíte tak hladinu cholesterolu v krvi, což preventivně působí proti vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Olej je dokonce prevencí proti nádorovým onemocněním. Posíluje lymfatický a nervový systém a zpomaluje průběh závažných onemocnění, jako je například Parkinsonova choroba. Olej obsahuje 80 % nenasycených mastných kyselin omega 6 a omega 9, tyto kyseliny jsou velice důležité pro vývoj mozku a správný růst a vývoj organismu. Dále je bohatý na skvalen, což je látka zabraňující ukládání a vzniku cholesterolu a látky jako jsou fytosteroly a karotenoidy.

Příští týden se můžete těšit na kokosový olej a jeho úžasné účinky a všestranné využití.

Podobné články:

Napsat komentář