Superpotravina Acai Berry

Açai je štíhlá palma, která může dorůst do výšky až 25 metrů. Z kmene vyrůstají někdy až 4 větvě plné květů, které se potom mění na plody – Acai Berry, jež jsou ve zralém stavu nádherně purpurové. Jedna palma je schopná plodit až 20 kg těchto plodů a plodí dvakrát do roka.

Stále nevíte o čem je řeč? Jedná se plod, který je nazýván superpotravinou konkrétně o Acai Berry.

Věděli jste, že Acai Berry má i svojí legendu?

Legenda praví, že v dávné minulosti žil v současné oblasti Belem do Para, velký indiánský kmen, který trpěl nedostatkem potravin, a tak mnoho z jeho členů hladovělo téměř každý den. Náčelník Tupa kmene Itaki dlouho přemýšlel, jak to vyřešit a pochopil, že problém je třeba řešit včas. Náčelník Tupa byl nucen přijmout kruté opatření, aby se zabránilo zvýšení kmenového obyvatelstva, proto se rozhodl, že všechny děti narozené ve vesnici budou obětovány, aby kmen nevymřel. To bylo provedeno ještě v den kdy IACA, náčelníkova dcera, právě porodila krásnou dívku, která byla zabita tambémm (indián, vraždící děti), protože to byl zákon.

Mladá matka byla v zoufalství nad ztrátou dítěte, a každý večer neutišitelně plakala ve svém obydlí, prosila boha, aby ukázal jejímu otci Tupa jinou cestu, která by zabránila obětovat tolik novorozenců. Pak jednou v noci slyšela, jak indiánské dítě pláče, vyběhla ven a uviděla jak její zabitá dcera stojí vedle palmy. Na okamžik ztuhla, nevěřila, co viděla, ale pak se rozběhla k dítěti. Ale její dcera zmizela stejně jako dým ve větru, a díky tomu IACA omdlela. Když se rozednívalo, její tělo bylo nalezeno jak objímá kmen palmy, s úsměvem na tváři a štěstí v oku se dívala na tmavé plody rostoucí na vrcholu rostliny.

Náčelník rozhodl, aby palmové bobule byly sklizeny a oni udělali červené víno pojmenované po ACAI (IACA převráceně), na počest jeho dcery. Od té doby také jedli i samotné bobule , které nakrmily celý jeho kmen a náčelník rozhodl, že od toho dne skončí obětování dětí.  (zdroj: www.hansleyclub.com)

Proč bychom měli vyzkoušet zázrak jménem Acai Berry

  • Podpora hubnutí
    Je pochopitelné, že samotné plodiny nenahradí pohyb a úpravu jídelníčku, ale může nám pomoci při spalování tuků. Acai dokáže stimulovat náš metabolismus k tomu, abychom spalovali tukové zásoby a zároveň omezí naše další chutě např. na sladké. U tohoto ovoce se nemusíte bát žádných vedlejších účinků.
  • Silný antiage účinek
  • Pomáhá v boji s rakovinou
  • Posiluje lidské srdce
  • Zdroj energie
    Jedná se totiž o silný antioxidant, tudíž nám pomáhá se zpomalením procesu stárnutí buněk. Obsahuje bohaté esenciální nenasycené mastné kyseliny, hlavně omega 9 a omega 6. Lidské tělo využívá mastné kyseliny pro normální funkci mozku a očí, sexuální aktivitu a k vstřebávání ve vodě nerozpustných vitamínů A, D, E, K.

Způsob a tipy konzumace

Acai si můžete koupit jako prášek nebo jako tablety a dnes již není ani výjimkou, pokud narazíte i na džusy z acai berry.

Tip od Fitlia: výborné smoohtie z acai si můžete připravit velmi rychle. Stačí, když rozmixujete 100 g prášku acai, kopeček vanilkové zmrzliny a kokosové či sojové mléko.

Podobné články:

1 komentář u „Superpotravina Acai Berry“

Napsat komentář