5 cviků pro zrychlení metabolismu

Potřebujete trochu pomoci při nastartování metabolismu nebo zkrátka jen chcete trochu urychlit vaše spalovaní? A věděli jste, že existují jógové cviky, které nám pomůžou rozpálit metabolismus a zrychlit naše trávení?

Otázku jak nastartovat metabolismus jsme na Fitliu už řešili.  Dnes se podíváme na to

Jak zrychlit metabolismus

1. Rotace v sedu

Levá noha je v natažení, pravá v pokrčení – chodidlo u kolena. Levou paží obejměte pravé koleno, s nádechem prodlužte páteř směrem za temenem hlavy. Pravá paže a dlaň v podložce za bedry, s výdechem rotace vpravo. Totéž proveďte vlevo. Hlídejte sedací kosti, aby měly kontakt s podložkou a správnou rotaci, která začíná od kyčle, přes žebra, ramena, případně krk a pohled očí ve směru rotace. Dýchejte do břicha, čímž promasírujete vnitřní orgány břicha.

2. Kobylka

Leh na břicho, hlava opřená o čelo, dlaně spojte na bedrech, stáhněte lopatky a ramena k sobě, s nádechem propněte paže, zvedněte trup a nohy od podložky, hlava v protažení páteře. Vnímejte, jak dýcháte do břicha, kde dochází k masírování vnitřních orgánů.

3. Holub

Přeneste koleno mezi dlaně, pravá pata v levém třísle, levá noha v protažení. Trupem klesněte směrem do podložky k pravému stehnu, předloktí v podložce nebo podložte pod čelo a pozici prodýchejte. Aktivujete tak lymfu, zlepšujete trávení.

4. Kleště

V pozici sedu s nádechem vzpažte a vytáhněte se do dalekého předklonu, kdy uchopíte dlaněmi malíkové hrany chodidel (nebo kdekoli v oblasti holeně), s výdechem přibližujte břicho, hrudník ke stehnům. Pokud cítíte velký tah v podkolení, krčte kolena a přibližujte břicho ke stehnům tímto způsobem. Páteř je dlouhá, nevytahujte paže z ramen.

5. Pluh

Leh na záda, paže podél trupu. Přes pokrčená kolena přeneste tahem nohy opatrně za hlavu, kdy opřete prsty chodidel do podložky a lehce zatlačíte, záda napínejte za kostrčí vzhůru.

Těmito cviky na zrychlení metabolismu jsme se inspirovali od lektorky jogy Nadi Harenčákové z Energy studia v Praze. Podle ní tyto pozice masírují vnitřní orgány a mohou pomoci i v odbourání případné zácpy.

Nezapomínejte na pravidelnost cvičení. Nárazové cvičení může vašemu tělu spíše způsobit šok a nevede k žádnému výsledku. Zkuste tyto cviky zařadit do vašeho pravidelného cvičebního plánu alespoň třikrát týdne.

Podobné články:

Napsat komentář