Co říká Antonie Mačingová na pití kávy

Není pochyb o tom, že každé správné stravování musí jít ruku v ruce se správným pitným režimem. A na pitný režim klade Antonie Mačingová veliký důraz.

Co pít podle Antonie Mačingové

Základ by měla tvořit převařená voda, která se pije teplá. Především ráno vám nastartuje metabolismus a vůbec celého člověka. Dochutit ji lze citronem. Denně byste jí měli vypít 3,5 – 4 litry. Cílem je harmonizovat a vyvážit celé tělo a zbavit se problémů, které jsou výsledkem překyselení organismu. Pokud trpíte překyselením organismu, tak můžete vyzkoušet chlorellu.

A co Mačingová a káva? 

Podle Mačingové záleží především na tom, jakou máte krevní skupinu.

Lidé, kteří mají krevní skupinu B a O, se kávy během prvních 28 dnů musí zcela vzdát. Historicky byly tyto skupiny lovci, sběrači a přesouvali se z místa na místo. Živili se především živočišnou stravou a tomu se přizpůsobila i trávicí soustava. Takoví lidé obvykle nemají problém s trávením i „náročnějších“ jídel. Žaludek produkuje dostatek kyseliny a pitím kávy se tato činnost ještě povzbudí, kyseliny je příliš mnoho, což následně vede k překyselení organismu.

Je možné, že nyní namítnete, že si začátek dne nebo den celý bez kávy neumíte představit. I já mezi takové jedince patřím :). Kávou startuji den. Pokud ovšem pijete kávu pro pocit větší svěžesti a nabuzenosti, tak věřte, že káva vám tento pocit určitě nedodá. Postačí, pokud zvýšíte tekutiny během dne. Krev nebude tolik hustá a tudíž se nebude cítit unaveni.

Co pít místo kávy

Zkuste místo kávy dát na doporučení Antonie Mačingové a uvařte si zázvorový čaj. Nebo náhražky kávy jako např. Caro nebo meltu (kupte si je online). Jakmile vám skončí 28 denní detox, tak si můžete dopřát šálek kávy denně.

Krevní skupiny A a AB mají poměrně málo kyseliny v žaludku a proto si kávu mohou dopřát i častěji.

Pokud máte nízký krevní tlak a lékař vám doporučil si ho pitím kávy upravit, vězte, že nízký tlak souvisí se zanesením jater a raději se zaměřte na jejich očistu.

TIP: Detoxikační dieta Antonie Mačingové

Pokud pijete kávu s mlékem, dejte si pozor na to, zda mléko dělá dobře vaší krevní skupině. Například krevní skupina A by se měla mléka zcela vzdát, protože tělo jej špatně tráví.  Na místo kravského mléka můžete vyzkoušet rostlinné varianty jako sójové, rýžové nebo mandlové mléko.

A tip na závěr: Knihu Antonie Mačingové Zhubněte jednou provždy najdete nejlevněji zde.

Podobné články:

2 komentáře u „Co říká Antonie Mačingová na pití kávy“

Napsat komentář