3x zázrak jménem citron

Pomáhá vyrovnat PH, nastartuje vám hned po ránu organismus, udržuje čistou a krásnou pleť, pomáhá proti celulitidě a hlavně při redukci váhy. Už víte? Citron!

Je to tak jednoduché, až se tomu nechce věřit, ale je to tak. Ukážeme vám 3 důvody, proč pít právě vodu s citronem.

Hned jak ráno vstanete, tak musíme v první řadě vypít skleničku vlažné vody s citronem, takže požádejte láskyplně partnera, třeba jako já, ať vám jí připraví. Pokud vás zajímá, proč vlažnou, tak je to jednoduché. Voda by měla odpovídat teplotě těla, aby nezpůsobila organismu šok. Což je pro tělo zbytečně stresový faktor. Množství se doporučuje cca 2 dcl a půlka citronu, ale nemusíte troškařit a pokud to snesete, tak doporučuji celý citron.

Zázrak číslo jedna – Hubnutí

Citron napomáhá hubnutí, protože obsahuje pektinovou vlákninu. Pektin je velmi důležitý pro zdravý tlustého střeva a má také antibakteriální účinky. Rovněž vám odstartuje trávení, tvorbu žluči a travicích šťáv tím, že vyrovnává PH v těle. Také odkyseluje organismus, zabraňuje zadržování vody v těle a předchází zácpě.

TIP: Pomelo a hubnutí

Zázrak číslo dvě – Krásná pleť

Má silné dezinfekční a antioxidační účinky. Pokud budete denně pít vodu s citronem, tak bude pleť díky vitamínu C rozzářená a vypnutější. A ještě jeden tip – pokud máte popálenou pleť, tak potíraní vody s citronem vám sníží riziko jizev.

Zázrak číslo tři – Tělo

  • předcházíte špatnému dechu
  • potírání dásní snižuje krvácivost
  • kloktání pomáhá při bolestech v krku
  • udržuje čisté močové cesty
  • vitamín C funguje jako čistič krve
  • posiluje imunitu

Podobné články:

1 komentář u „3x zázrak jménem citron“

Napsat komentář