Jak hubnout správně: Výživový poradce vs. zázračné pilulky

Jak hubnout správně? Člověk je tvor zvláštní a hledat v jeho chování logiku často nemá smysl. Krásný příklad je to, jak se u nás ve velkém prodávají různé zázračné prášky na hubnutí.

Prášky na hubnutí se dají rozdělit do tří kategorií (a prášek říkejme všem přípravkům, ne jenom těm ve tvaru pilulky).

První skupina jsou výživové doplňky, které mají veškeré atesty, nejsou zdraví škodlivé a tělu pomáhají. Jejich užívání většinou samo o sobě zhubnout nepomůže, ale pokud změníte životosprávu, začnete se hýbat a zdravě jíst, mohou vám tyto doplňky stravy pomoci například s trávením a podobně. Jejich užíváním nic nezkazíte.

Do druhé skupiny se řadí přípravky, které nedělají nic. Neškodí ani nepomáhají. Prodejce kolem nich udělá marketingové haló, slibuje nesplnitelné a pak vám prodá třeba obyčejný čaj. Takové preparáty na hubnutí vám většinou neuškodí, ale uškodí vaší kapse, protože zaplatíte vysokou částku za něco, co nesplní to, co slibuje a dá se koupit za zlomek ceny.

TIP: 7 chyb při hubnutí

Ve třetí skupině jsou pak už léky a přípravky, které mohou uškodit. Buď jde o léky na hubnutí, které se nesmí brát bez lékařského předpisu a nebo o jejich pochybné kopie bez jakékoliv kontroly.

Všechny tři kategorie prostředků na hubnutí se u nás ve velkém prodávají a to hlavně proto, že lidé jsou od přírody líní a hledají jednoduchá řešení. Vzít si ráno a večer prášek a za týden shodit 10 kg je přeci tak lákavé.

Jak hubnout správně

Pokud se rozhodnete hubnout a chystáte se utratit peníze za zázračné preparáty, měli byste zbrzdit a zamyslet se nad tím, jestli by nebylo rozumnější poradit se s nějakým odborníkem a nechat si třeba udělat jídelníček na míru.

Poradit se s výživovým poradcem není nic drahého, mnohdy se to dá pořídit úplně zadarmo nebo doslova za pár korun.

Výživový poradce se dokonale seznámí s vaším tělem a na základě zjištěných hodnost navrhne takový postup, který povede k vaší vysněné váze. Každý člověk je jiný, takže je naprosto logické, že univerzální prášek na hubnutí nemůže existovat. Pokud věnujete chvilku času návštěvě výživového poradce, můžete v budoucnu ušetřit tisíce, protože vám pravděpodobně vysvětlí, že kupovat preparáty za tisíce nedává žádný smysl.

Jak se říká, za zkoušku nic nedáte, tak proč výživového poradce alespoň nezkusit?

Podobné články:

Napsat komentář