Jak zhubnout po porodu

Držíte v náručí svého vysněného broučka a říkáte si, že vám ke štěstí už nic nechybí. I když něco by asi mohlo být ještě lepší a to vaše postava. Takže logicky přichází otázka – Jak rychle zhubnout po porodu?

V první řadě si musíme přiznat, že naše tělo nosilo drobečka devět měsíců, takže po něm nemůžeme chtít hned a rychle zázraky. Dejte si čas na regeneraci a odpočinek. A pokud kojíte, tak se určitě vyhněte drastickým dietám, protože v tuto chvíli dáváte mrňouskovi to nejcennější – mateřské mléko. A pokud byste se stresovala a držela diety, tak byste o mléko mohla přijít, což určitě nechcete.

Hubnu, i když kojím

Možná ten nejpřirozenější způsob, jak rychle zhubnout po porodu je neřešit a úžívat si mateřství. Vím, že to možná vždy nejde, ale pokud chcete kojit vaše miminko, tak musíte mít dostatek tekutin pro tvorbu mléka. Protože čím více pijete, tím mimo jiné podporujete laktaci. A samotné dostatečné doplňování tekutin je již prvním krokem ke správné životosprávě a tudíž k hubnutí. Mezi tekutiny doporučujeme zařadit nejlépe vodu s kapkou citronu nebo čaje podporující laktaci, kterých je mnoho a nejen v lekárnách, ale i v drogeriích.

TIP: Kdy začít cvičit po porodu a jak

Určitě chcete, aby vaše dítě bylo zdravé a proto musíte jíst zdravě a pravidelně, což je další krok ke štíhlosti. Strava by měla být pestrá a plná vitamínů a bez jednoduchých cukrů. Tyto cukry totiž nadýmají a kvasí v těle, což by vašemu dítěti ani vám nedělalo dobře.

Tím, že se vám narodilo miminko, určitě nebudete mít čas zahálet, tudíž nouzi o pohyb mít určitě nebudete. Každodenní procházky s kočárkem zkuste protáhnout a jděte ven za každého počasí, pochopitelně pokud není příliš zima na miminko. A aby procházka nebyla nudná, tak zkuste strollering. Vždyť není nic lepšího, než trávit čas s dítětem a přitom cvičit, protože pokud to neznáte, tak strollering je cvičení s kočárkem. Toto cvičení můžete provozovat buď během procházky nebo i na in-line bruslích, vše záleží jen na vás.

TIP: Jak dýchat u porodu správně

V tuto chvíli byste se měla soustředit především na posilování, pochopitelně pokud vám to zdravotní stav po porodu umožní. Nejlepší je provádět cviky na zpevnění bříška, na svaly pánevního dna a také na zádové svaly. S těmito cviky můžete začít ihned po porodu. Jedná se totiž o svalstvo, které v průběhu těhotenství a porodu nejvíce trpělo.

Mějte prosím na paměti, že je vždy lepší nakojit před cvičením nebo kojit cca 1,5 hodinu po fyzické aktivitě. Protože pokud budete provádět fyzicky náročnější cviky, tak se vám ve svalech vytváří kyselina mléčná, které může přejít do mateřského mléka a změnit chuť. Některé děti tuto novou chuť mohou odmítat. Optimální váhový úbytek v průběhu kojeni je cca 2 kg za měsíc.

Možná byste mohla v tuto chvíli vyzkoušet i  rady výživového poradce. Někdy takový poradce funguje, tak trochu i jako psycholog. Nemůžete přeci na sebe zapomínat a být neustále jen mezi plínkami, uspáváním a hledáním dudlíků :-).

Hodně štěstí a podělte se s námi o vaše zkušenosti s tím, jak zhubnout po porodu v diskusi a uvidíte, že v tom nejste sama.

Podobné články:

Napsat komentář