Taky si řikáte, při pohledu na rozvrh vašeho fitka, že by to chtělo nějakou změnu? Nebo jen chcete zkrátka vyzkoušet něco nového? My vám přinášíme pár tipů.

 Bellyfit

Jedná se o světový holistický fitness systém pro ženy. Cílem bellyfit učitelů je uspokojit potřeby ženy fyzicky i psychicky, čili mysl i ducha. Dá se říct, že se jedná o lásku k tělu, ctít své tělo a potřeby těla. Při této filozofii si každá žena uvědomuje, že je krásná, silná a úžasná. Bellyfit nás přivádí zpět k starobylé moudrosti těla s osvěžujícím a moderním přístupem.

Hodina bellyfit je rozdělena na dvě části. V první půlhodině se snažíte spálit kalorie a zbavit se stresu. Pro spalování se využívají základy břišního tance, prvky bollywoodu a nebo třeba africké tance. To vše vás dostane do varu a veškeré starosti a stres odchází v kapkách potu. V druhé polovině hodiny budete zpevňovat. Budete si představovat, že z vás sochař udělá krásnou ženu s pevným tělem. A to vše prostřednictvím pilates a díky prvkům z jógy se dokážete napojit na své vnitřní já.

Hudba, kterou uslyšíte při hodinách bellyfit, je dílem Rowane Sentesyho, ten sbírá hudbu po celém světě. Jedná se o kombinace etno-infuze techno s relaxačními prvky.

Indian Balance

Přesuňte tělo, zatímco duše odpočívá. Taková je filozofie indian balance. Propagátorem této filozofie je Christian de May. Chcete se neustále cítit v naprosté pohodě a plní energie a vyrovnanosti? Potom určitě vyzkoušejte indian balance. Ponoříte se do dávné filozofie indiánů a každým pohybem zpevňujete svoje tělo. Každý pohyb je v naprosté harmonii s vaší myslí. A proto se tomuto cvičení nekladou žádná věková omezení. Je to i velice doporučováno ženám po porodu.

Indian balance vám zlepšuje rovnováhu, vytrvalost a koordinaci pohybů. Zabraňuje a předchází problémům se zády a zlepšuje koncentraci. Při cvičení se žádný cvik neopakuje. Mohli bychom říct, že je to představení pohybů, které vám zlepšuje metabolismus a nastartuje spalování tuků.

Hudba podporuje vnitřní klid a motivuje ke snížení stresu.

Gyrokinesis

Jedná se o metodu hubnutí, která působí na celé tělo otevřením energetických drah. A rovněž se stimuluje nervový systém. Při každé hodině dosahujete větších rozsahů pohybů. Jde o spojení jogy, tai-či, gymnastiky a tance. Podstatou je správné dýcháni, které dokáže stimulovat vnitřní orgány.

Cvičení je 60-90 minut dlouhé. Vždy začínáme zahřívacím cvičením na židli, abychom připravili tělo na hlubokou stimulaci svalů. Poté se pokračuje na zemi a postupně přidáváme složité cviky a kardiovaskulární cvičení a končíme opět uklidněním celého těla. Po cvičení byste se měli cítit plni energie a pocitu vyrovnanosti.

Jungle

Při jungle sports se jedná o unikátní závěsný systém , při kterém cvičíte s vlastní vahou. Vychází se z rehabilitačního cvičení a tím pomáhá zpevňovat zadek, stehna, paže a záda. Celkově se zpevní především hluboké svaly, protože posílíte hlavně tzv. core (střed těla). Mělo by se cvičit pod dozorem instruktora a především pravidelně.

Strollering

Jste maminka na mateřské dovolené a myslíte, že nemáte na žádné cvičení čas? Omyl! Právě váš kočárek vám bude partnerem. A protože se cvičení provádí venku, tak máte dvě možnosti. Buď použijete in-line brusle nebo si vystačíte s chůzí. A věděli jste, že cvičení vymyslela maminka Edita Berková, která se na mateřské cítila nedostatečně vysportovaná. Tuto značku si zaregistrovala a rozjela lekce v pražské Stromovce.

Cvičení má dvě hlavní části, nesmí se zapomenout na prohřátí, takže se začíná dynamickou chůzí. A hlavně nesmíte zapomínat na správné držení těla a dýchání. Pak už záleží i na vaší fantazii, zda využijete svou ratolest pro posilování.

Běh

Na běh nebo chcete-li na jogging, určitě nesmíme zapomenout, protože v poslední době zažívá neskutečný rozkvět. Stačí vám totiž pouze kvalitní obuv a především výdrž a pravidelnost, pokud s během teprve začínáte. První výsledky se zpravidla dostaví již během prvního měsíce.

Hodně sil a nadšení do nového pohybu.