6 fitness trendů, které musíte zkusit

Taky si řikáte, při pohledu na rozvrh vašeho fitka, že by to chtělo nějakou změnu? Nebo jen chcete zkrátka vyzkoušet něco nového? My vám přinášíme pár tipů.

 Bellyfit

Jedná se o světový holistický fitness systém pro ženy. Cílem bellyfit učitelů je uspokojit potřeby ženy fyzicky i psychicky, čili mysl i ducha. Dá se říct, že se jedná o lásku k tělu, ctít své tělo a potřeby těla. Při této filozofii si každá žena uvědomuje, že je krásná, silná a úžasná. Bellyfit nás přivádí zpět k starobylé moudrosti těla s osvěžujícím a moderním přístupem.

Hodina bellyfit je rozdělena na dvě části. V první půlhodině se snažíte spálit kalorie a zbavit se stresu. Pro spalování se využívají základy břišního tance, prvky bollywoodu a nebo třeba africké tance. To vše vás dostane do varu a veškeré starosti a stres odchází v kapkách potu. V druhé polovině hodiny budete zpevňovat. Budete si představovat, že z vás sochař udělá krásnou ženu s pevným tělem. A to vše prostřednictvím pilates a díky prvkům z jógy se dokážete napojit na své vnitřní já.

Hudba, kterou uslyšíte při hodinách bellyfit, je dílem Rowane Sentesyho, ten sbírá hudbu po celém světě. Jedná se o kombinace etno-infuze techno s relaxačními prvky.

Indian Balance

Přesuňte tělo, zatímco duše odpočívá. Taková je filozofie indian balance. Propagátorem této filozofie je Christian de May. Chcete se neustále cítit v naprosté pohodě a plní energie a vyrovnanosti? Potom určitě vyzkoušejte indian balance. Ponoříte se do dávné filozofie indiánů a každým pohybem zpevňujete svoje tělo. Každý pohyb je v naprosté harmonii s vaší myslí. A proto se tomuto cvičení nekladou žádná věková omezení. Je to i velice doporučováno ženám po porodu.

Indian balance vám zlepšuje rovnováhu, vytrvalost a koordinaci pohybů. Zabraňuje a předchází problémům se zády a zlepšuje koncentraci. Při cvičení se žádný cvik neopakuje. Mohli bychom říct, že je to představení pohybů, které vám zlepšuje metabolismus a nastartuje spalování tuků.

Hudba podporuje vnitřní klid a motivuje ke snížení stresu.

Gyrokinesis

Jedná se o metodu hubnutí, která působí na celé tělo otevřením energetických drah. A rovněž se stimuluje nervový systém. Při každé hodině dosahujete větších rozsahů pohybů. Jde o spojení jogy, tai-či, gymnastiky a tance. Podstatou je správné dýcháni, které dokáže stimulovat vnitřní orgány.

Cvičení je 60-90 minut dlouhé. Vždy začínáme zahřívacím cvičením na židli, abychom připravili tělo na hlubokou stimulaci svalů. Poté se pokračuje na zemi a postupně přidáváme složité cviky a kardiovaskulární cvičení a končíme opět uklidněním celého těla. Po cvičení byste se měli cítit plni energie a pocitu vyrovnanosti.

Jungle

Při jungle sports se jedná o unikátní závěsný systém , při kterém cvičíte s vlastní vahou. Vychází se z rehabilitačního cvičení a tím pomáhá zpevňovat zadek, stehna, paže a záda. Celkově se zpevní především hluboké svaly, protože posílíte hlavně tzv. core (střed těla). Mělo by se cvičit pod dozorem instruktora a především pravidelně.

Strollering

Jste maminka na mateřské dovolené a myslíte, že nemáte na žádné cvičení čas? Omyl! Právě váš kočárek vám bude partnerem. A protože se cvičení provádí venku, tak máte dvě možnosti. Buď použijete in-line brusle nebo si vystačíte s chůzí. A věděli jste, že cvičení vymyslela maminka Edita Berková, která se na mateřské cítila nedostatečně vysportovaná. Tuto značku si zaregistrovala a rozjela lekce v pražské Stromovce.

Cvičení má dvě hlavní části, nesmí se zapomenout na prohřátí, takže se začíná dynamickou chůzí. A hlavně nesmíte zapomínat na správné držení těla a dýchání. Pak už záleží i na vaší fantazii, zda využijete svou ratolest pro posilování.

Běh

Na běh nebo chcete-li na jogging, určitě nesmíme zapomenout, protože v poslední době zažívá neskutečný rozkvět. Stačí vám totiž pouze kvalitní obuv a především výdrž a pravidelnost, pokud s během teprve začínáte. První výsledky se zpravidla dostaví již během prvního měsíce.

Hodně sil a nadšení do nového pohybu.

Podobné články:

Napsat komentář