Raw food 30 days challenge

Pokud se zajímáte o zdravý životní styl nebo jen hledáte změnu pro váš dosavadní jídelníček, tak jste určitě zaznamenali pojem raw food 30 days challenge. A pokud ne, tak se pokusíme tento pojem přiblížit a možná i nabídnout alternativu pro očistu vašeho těla i mysli.

Raw Food

Pokud nevíte, co znamená pojem Raw Food, tak si přečtěte náš článek Proč vyzkoušet raw food. V jednoduchosti se dá říct, že se jedná o pojídání převážně živé/syrové stravy.

Raw food 30 days challenge

Celým světem nyní hýbe pojem raw food 30 days challenge, možná proto, že lidé už mají dost hektického života a hektické stravy, která přináší únavu a bohužel i civilizační choroby. Suroviny už nejsou z přírody,  a polotovary z továren jsou plné chemických surovin, které nejsou našemu tělo přirozené. Nebo si myslíte, že je v pořádku, že tzv. čerstvé mléko nám vydrží v lednici i tři měsíce? Lidé si odvykli doma vařit. Vše nakoupí v supermarketu a ani je nezajímá složení. Teprve ve chvíli, kdy nám tělo vypoví službu, tak se začneme zajímat proč a co bychom mohli změnit, aby nám bylo zase dobře. A právě raw food 30 days challenge je jedna z mnoha alternativ, jak provést očistu těla.

Krevní testy

Pokud tuto výzvu chcete dělat opravdu svědomitě, tak se doporučuje nechat si udělat krevní testy (hodnota Ca, Fe, cukry atd.) před zahájením této výzvy a znovu po ukončení. Tím získáte hmatatelný důkaz, že vaše tělo prodělalo změnu nejen na váze. Musíme přiznat, že v našich zeměpisných končinách bude možná obtížné získávat suroviny, pokud neznáte dostatek kvalitních obchodníků s čerstvými a alternativními surovinami. Ale pokud se budete snažit, tak to opravdu jde :)

V první řadě byste se měli připravit na to, že budete možná jíst více, než kdy jindy. Neboť strava bohatá na zeleninu nemusí hned každého zasytit, pokud na ní není zvyklý. Potraviny nesmí být upraveny nad 42°C. A pokud vás dostihne mlsná, tak buďte v klidu – ve specializovaných obchodech mají i čokolády, které splnují podmínky této výzvy. Např. live food chocolate nebo tyčinky od zn. Rawmeo.

No a jak by měl takový jídelníček vypadat? Vše berte jako inspiraci a vaší fantazii se meze nekladou.

Raw food 30 days challenge -jídelníček

Snídaně

Plná mísa sezónního ovoce posypaná sekanými mandličkami.

Oběd

Co třeba zkusit nějaké vydatné smoothie. Buď můžeme zůstat u ovoce a nebo třeba zkuste smoothie ze zelených rostlin.

A zde je jeden recept na smoothie se spirulinou: 1/2 ananasu, šťáva z jednoho grepu, 4 tablety spiruliny,  šťáva ze dvou pomerančů, sklenice kokosového mléka.

TIP: Cvičení s Míšou

Večeře

Půl celeru, jeden citrón, zelené jablko, mrkev, máta, bazalka, lístky koriandru, červený pomeranč, limetka. Celer, jablko a mrkev nastrouháme na jemno a smícháme v misce. Nasekáme nadrobno bazalku s mátou a vše promícháme. Nakonec zalijeme zálivkou z jednoho červeného pomeranče, limetky a špetkou chilli. Salát je možné podávat s rýžovým chlebem.

Podobných variant je nekonečně mnoho. Doporučujeme, alespoň jednou denně zařadit do jídelníčku zelené smoothie. A k tomu využijte zelený ječmen, spirulinu, řasy. Tyto nápoje mají silné antioxidační účinky. Nezapomeňte na koření jako např. skořice nebo chilli – prohřejí a nastartují spalování.

Podobné články:

1 komentář u „Raw food 30 days challenge“

Napsat komentář