Často zde zmiňujeme jednu zásadní věc – pokud chcete hubnout, dělejte to pod dohledem odborníků. Ušetříte si spousty peněz, starostí a někdy i zdravotních problémů. Mezi nejznámější výživové poradce patří sítě Naturhouse a Svět zdraví. V čem se liší?

Naturhouse i Svět zdraví jsou řetězce disponující pobočkami po celé republice a fungující na bázi franchisingu. U obou řetězců jsou vám k dispozici odborníci na výživu, kteří vám zdarma nebo za menší poplatek vypracují jídelníček na míru.

Asi si logicky kladete otázku, z čeho pak firmy žijí, když nabízí výživové poradenství zdarma? Je to jednoduché – v doporučeném jídelníčku jsou potraviny, které vám přímo na pobočce prodají. Je to ale docela fér přístup – konzultace je zdarma nebo za pár korun a je jen na vás, jestli vám odborník sedne a zaplatíte si jeho další služby. Nemusíte se tak bát, že pouhá nezávazná návštěva vás bude stát majlant.

Pojďme se podívat, co obě sítě nabízí:

Naturhouse

  • konzultace s výživovým poradcem je zdarma
  • k dnešnímu dni má Naturhouse 71 poboček po celé ČR
  • všechny produkty jsou na přírodní bylinné bázi a jsou zaregistrovány Ministerstvem zdravotnictví
  • koncept dietetických center NATURHOUSE pochází ze zahraničí, konkrétně ze Španělska, kde byl založen už v roce 1992. Dnes funguje ve 40 zemích světa.

Více informací o metodě Naturhouse

Svět zdraví

  • konzultace s nutričním specialistou stojí 200 Kč (v ceníku je sice 600 Kč, ale neustále je akce za 200 Kč)
  • základem konceptu je Komplexní nutriční typologie
  • k dnešnímu dni má Svět zdraví 57 poboček po celé ČR
  • konzultací získáte: nutriční profil osobnosti, program trvalé redukce váhy a individuální portfolio vhodných a nevhodných potravin
  • koncept Svět zdraví je český a první pobočka byla otevřena v roce 2011

Více o metodě Komplexní nutriční typologie Svět zdraví

Kterou síť zvolit?

Jednoduchá odpověď neexistuje, ale pokud máte ve vašem městě obě sítě, nic vám nebrání navštívit obě a vybrat si podle osobní zkušenosti a sympatie k výživovému poradci. Takový test vás bude stát jen 200 Kč za konzulatci ve Světě zdraví, protože Naturhouse je zdarma. A to je investice, která se určitě vyplatí, když se rozhodujete o tom, komu se svěříte a kdo by vám měl pomoci docílit vysněné postavy.

Oba dva koncepty jsou určitě lepší volba, než pochybné diety inzerované v teleshopingu nebo bulvárních časopisech. O zázračných hubnoucích prostředcích nabízených v nevyžádaných e-mailech nemluvě.

Máte zkušenosti s jedním či druhým konceptem? Napište nám recenzi do diskuse pod článkem.