Vybíráme výživového poradce: Naturhouse nebo Svět zdraví?

Často zde zmiňujeme jednu zásadní věc – pokud chcete hubnout, dělejte to pod dohledem odborníků. Ušetříte si spousty peněz, starostí a někdy i zdravotních problémů. Mezi nejznámější výživové poradce patří sítě Naturhouse a Svět zdraví. V čem se liší?

Naturhouse i Svět zdraví jsou řetězce disponující pobočkami po celé republice a fungující na bázi franchisingu. U obou řetězců jsou vám k dispozici odborníci na výživu, kteří vám zdarma nebo za menší poplatek vypracují jídelníček na míru.

Asi si logicky kladete otázku, z čeho pak firmy žijí, když nabízí výživové poradenství zdarma? Je to jednoduché – v doporučeném jídelníčku jsou potraviny, které vám přímo na pobočce prodají. Je to ale docela fér přístup – konzultace je zdarma nebo za pár korun a je jen na vás, jestli vám odborník sedne a zaplatíte si jeho další služby. Nemusíte se tak bát, že pouhá nezávazná návštěva vás bude stát majlant.

Pojďme se podívat, co obě sítě nabízí:

Naturhouse

 • konzultace s výživovým poradcem je zdarma
 • k dnešnímu dni má Naturhouse 71 poboček po celé ČR
 • všechny produkty jsou na přírodní bylinné bázi a jsou zaregistrovány Ministerstvem zdravotnictví
 • koncept dietetických center NATURHOUSE pochází ze zahraničí, konkrétně ze Španělska, kde byl založen už v roce 1992. Dnes funguje ve 40 zemích světa.

Více informací o metodě Naturhouse

Svět zdraví

 • konzultace s nutričním specialistou stojí 200 Kč (v ceníku je sice 600 Kč, ale neustále je akce za 200 Kč)
 • základem konceptu je Komplexní nutriční typologie
 • k dnešnímu dni má Svět zdraví 57 poboček po celé ČR
 • konzultací získáte: nutriční profil osobnosti, program trvalé redukce váhy a individuální portfolio vhodných a nevhodných potravin
 • koncept Svět zdraví je český a první pobočka byla otevřena v roce 2011

Více o metodě Komplexní nutriční typologie Svět zdraví

Kterou síť zvolit?

Jednoduchá odpověď neexistuje, ale pokud máte ve vašem městě obě sítě, nic vám nebrání navštívit obě a vybrat si podle osobní zkušenosti a sympatie k výživovému poradci. Takový test vás bude stát jen 200 Kč za konzulatci ve Světě zdraví, protože Naturhouse je zdarma. A to je investice, která se určitě vyplatí, když se rozhodujete o tom, komu se svěříte a kdo by vám měl pomoci docílit vysněné postavy.

Oba dva koncepty jsou určitě lepší volba, než pochybné diety inzerované v teleshopingu nebo bulvárních časopisech. O zázračných hubnoucích prostředcích nabízených v nevyžádaných e-mailech nemluvě.

Máte zkušenosti s jedním či druhým konceptem? Napište nám recenzi do diskuse pod článkem.

Podobné články:

2 komentáře u „Vybíráme výživového poradce: Naturhouse nebo Svět zdraví?“

 1. Paní z NH mě odchytla v nákupním centru, provedla měření, identifikovala těžkou nadváhu (osobně se tak extrémně vizuálně neakceptovatelná necítím), nabídla „skvělou akci“ a za každou cenu se snažila prodat. Když jsem s „díky“ a „ne“ odcházela, div mě nenařkla z pohoršování veřejnosti a světového míru, že se odvážím se svou celulitidou odejít, aniž bych projevila náznak lítosti nebo dobré vůle s tím něco dělat (s prostředky za cca 3.000,-)
  Zkušenost mám i s poradcem spolupracujícím s fitness centrem, tehdy jsem úpravou jídelníčku, a bez doplňků stravy ztratila 10 kg za 4 měsíce

  Odpovědět
  • Ono je to hodně individuální. Já jsem teď začala NH navštěvovat a jsem zatím spokojená. Paní dietoložka je velice příjemná, strávila se mnou skoro hodinu času. Budu chodit pravidelně na kontroly, které jsou opravdu zdarma. Je tedy pravda, že ten startovací balíček vás vyjde zhruba na 1000 – 1500 kč. Pokud ale do jejich produktů nechcete investovat mnoho, stačí si občas dokoupit sušenky, které mají opravdu velice dobré. Já si pravidelně kupuji suchary, čaj a vlákninu. Podle toho mám také sestavený jídelníček. Kdyby mi někdo odchytl v nákupním středisku, tak asi také nadšená nebudu. Je to hodně o lidech a jejich přístupu. Vydělávat musí samozřejmě každý, ale v tomto ohledu je potřeba zapojit i empatii a podpořit cíl toho, kdo k vám zrovna zavítá.

   Odpovědět

Napsat komentář