Jak se stát výživovým poradcem

Na Fitliu často radíme, že je dobré se při snaze shodit nějaké to kilo poradit s odborníkem, nejlépe s výživovým poradcem. Ale co takhle se rovnou výživovým poradcem stát? Ukážeme si jak na to.

Výživový poradce je v dnešní době žádaná kvalifikace, protože každý druhý člověk má problém s nadváhou a snaží se s tím více či méně úspěšně něco dělat. Dobrý výživový poradce má o klienty postaráno.

Jak se stát výživovým poradcem?

Můžete vystudovat vysokou školu a nebo si vybrat nějaký kurz na výživového poradce. Co si budeme povídat, studovat vysokou školu je trochu nadlouho a navíc často zatoužíte po kariéře  výživového poradce ve chvíli, kdy už nejste v úplně studijním věku. Zbývá tedy kurz, ať už „obyčejný“ nebo rekvalifikační. Ve skutečnosti není mezi kurzy žádný rozdíl, slovo rekvalifikační jen naznačuje, že získáte jinou kvalifikaci, než kterou máte dnes.

Jak vybrat kurz výživového poradce

Na internetu naleznete nepřeberné množství kurzů, stačí vám k tomu Google nebo Seznam, ale  je těžké si mezi nimi vybrat ten pravý. Určitým vodítkem může být známost lektora. Jedním z nejznámějších lidí v oboru je Martin Jelínek, který pomáhá i některým olympionikům a podílí se na pořadech Pod pokličkou pro Českou televizi.

V roce 2007 vytvořil kurz Poradce pro výživu, který můžete absolvovat online nebo tzv. distančním způsobem.

Online kurz výživového poradce

Jak už z názvu plyne, kurz probíhá přes internet a nemusíte nikam cestovat.  V 380 výukových hodinách projdete problematiku výživy od A do Z. Naučíte se jak navrhnout zdravý jídelníček „na míru“ pro děti, dospělé i seniory, a jak správnou stravou předejít zdravotním potížím.

Kolik online kurz výživového poradce stojí?

Šestiměsíční on-line  kurz v 380 výukových hodinách stojí 8 900 Kč s DPH.

Kurz „Poradce pro výživu a suplementaci – distanční“

Oproti online kurzu má 410 výukových hodin a zahrnuje i 6 živých přednášek. Naučíte se určit metabolický typ člověka, zvládnout techniky detoxikace nebo sestavit jídelníček pro sportovní či redukční stravu.

Jako jeden z mála kurzů v ČR při výuce klade důraz i na alternativní způsoby stravování – vegetariánství, ájurvédu, makrobiotiku a principy tradiční čínské medicíně obecně.

Kolik distanční kurz výživového poradce stojí?

Šestiměsíční distanční kurz, celkem 410 výukových hodin, včetně šesti přednášek naživo, stojí 11 600 Kč s DPH.

Proč vybrat kurz od Martina Jelínka

  1. Komplexní pohled na problematiku výživy – věnuje se stejně poznatkům západní vědy i principům tradiční čínské medicíny.
  2. Alternativní stravování – do hloubky proberete i vegetariánství, veganství a makrobiotiku a základy ájurvédy.
  3. Certifikátem to nekončí – jako absolvent kurzu máte možnost navštěvovat pravidelná školení a získat další kurzy za zvýhodněné ceny.
  4. Pomůže vám prosadit se – absolvent kurzu není konkurent, ale kolega. Pokud s výživovým poradenstvím začínáte, pomůže vám získat první klienty.
  5. Unikátní metoda výuky – v kurzech se používá technika myšlenkových map = méně učení a snadnější zapamatování látky.

Podobné články:

Napsat komentář