Netradiční sporty, které byste měli v létě zkusit

Netradiční sporty vás určitě nadchnou. Nebaví vás klasické letní sporty, jako je třeba volejbal, cyklistika nebo obyčejný běh? Zkuste letos v létě něco nového.

Bodyzorbing

Crazy Bubbles – Bodyzorbing je nová moderní hra, kterou si určitě musíte vyzkoušet. O co jde? Nejprve si obléknete obrovskou nafouknutou bublinu podobně jako batoh a pak už můžete hrát.  A jak že se hraje?Prostě stačí běžet a narážet do všeho, co se hýbe.

A pokud vás bezduché běhání a narážení přestane bavit, můžete si zahrát i hry, které už mají pravidla. K těm nejoblíbenějším patří fotbálek, souboje, kruhová vyřazovačka nebo kuželky. Pravidla pro konkrétní hry vám rádi vysvětlí školení instruktoři.

TIP: Který sport spálí nejvíce kalorií?

Discgolf

Jak je asi z názvu jasné, jde o sport odvozený z klasického golfu akorát necháte doma hole, míčky a elektrické vozítko :). Discgolf se hraje létajícím talířem, ale zbytek už je skoro stejný jako u golfu.  Hází se z určeného místa na cíl, kterým je speciální ocelový koš. Vzdálenost koše je podle pravidel 50-120m.  Hráči se snaží hodit disk do koše na co nejméně pokusů. Stejně jako u golfu se postupuje tak, že po prvním hodu házíte z místa, kam disk dopadl.

Pokud vás láká golf, ale nelákají vás poměrně přísná pravidla na oblékání i chování na hřišti, zkuste discgolf.

TIP: Sportujeme s mobilem – geocaching

Wakeboarding

Stejně jako klasické lyžování okořenil v minulosti snowboarding, protlačil se mezi vodní lyžování wakeboarding. Jak asi tušíte, je to v podstatě snowboard na vodě.

Ježdění si můžete užít buď za člunem, nebo na speciálním vleku, který vás po vodě táhne a člun nepotřebujete. Tato varianta vás vyjde i levněji a pro začátečníka ji lze jedině doporučit. U těchto vleků obvykle není problém zapůjčit si vybavení a případně si zaplatit i instruktora – věřte, že ho budete potřebovat :) Není asi třeba dodávat, že wakeboarding je opravdu letní sport, protože minimálně první půlden vás bude vlek tahat po vodě a pod vodou a prkno budete mít spíše na ozdobu :)

A jaké sporty v létě zkoušíte vy?

Podobné články:

1 komentář u „Netradiční sporty, které byste měli v létě zkusit“

Napsat komentář