7 tipů pro správné a zdravé hubnutí

Asi žádná zázračná rada, po které ihned zhubneme neexistuje, bohužel. Ale možná pár rad a pravidel vás nakopne ke změně života a zjistíte, že to není zas takové utrpení. A pokud vydržíte, tak uvidíte i výsledky.

Takže ta pravidla

1. Více znamená méně

Zdravé hubnutí není určitě nic převratného, ale je to tak! Jezte 5-7x denně menší porce jídla, nikdy nedopusťte, aby váš metabolismus přestal pracovat, a tomu zabráníte pouze při pravidelných dávkách jídla. A co je podstatnější, při pravidelných dávkách jídla si udržíte hladinu cukru v krvi, tudíž vás nebude honit mlsná!

2. Buďte v pohybu

Chápu, pro někoho to není moc příjemná informace, ale jinak to nepůjde. Nikdo vám netvrdí, že musíte běhat maratony anebo denně dřít v posilovně. Pohyb si můžete přizpůsobit svým možnostem. A ten nejpřirozenější je pro nás chůze a každý z nás jí denně provádíme. Takže bude stačit, když uberete např. výtahy, autobusy, auto atd. A hlavně nevynechávejte SCHODY!

TIP: 3 způsoby jak zhubnout

3. Stereotyp je zabiják

Tak jako ve vztahu, tak i při hubnutí není nic horšího, než stereotyp, protože tělo je potvora a na vše si zvykne a přestane reagovat. Tudíž měňte pohyb i zátěž a nenechte tělo zvyknout si.

4. Bez tekutin to nepůjde

Všeobecné doporučení zní 30-40ml/1kg váhy, ptáte se proč? Aby tělo mohlo vyplavovat škodliviny, předcházet únavě, bolesti hlavy. Pokud bojujete s přejídáním, tak doporučuji před každým jídlem vypít sklenku vody a poté po každém soustu. Žaludek zaplníte a především toho sníte méně.

5. Když nás honí mlsná

Ani to není žádný konec světa, pokud hřešíte jednou za čas, tak je to i tělu prospěšné. Není možné ho neustále trápit. Ale musíte znát míru. Tudíž určitě nesnězte tabulku čokolády a nebo celou nugetu. Není na škodu určit si jeden den v týdnu pro hřešení. Ale nejlépe uděláte, pokud čokoládu a jiné pochutiny vyměníte za ovoce a to především v dopoledních hodinám. A odpoledne za zeleninu. Pokud si myslíte, že zelenina nezažene chuť na sladké, tak zkuste např. rajské nebo kapii a věřte, že to funguje.

6. Co je psáno, to je dáno

Je to nejlepší cesta, jak si uvědomit, co opravdu jíte a kde např. děláte chybu. Možná, že díky psanému deníku zjistíte vaše zlozvyky a hlavně vás to naučí nad jídlem přemýšlet a vybírat si opravdu kvalitní potraviny.

A poslední bonusová rada na závěr z vlastní zkušenosti, nikdy nechoďte nakupovat, pokud jste hladoví.

Tak hubnutí zdar a sílu!

Podobné články:

Napsat komentář