Jak rychle zhubnout 5 kilo za týden

Potřebujete vypadat v novém roce o několik kilogramů lehčí?  A znáte Zoe Harcombe, výživovou poradkyni z univerzity v Cambridge?  Tato poradkyně má pro vás několik rad, jak zhubnout 5 kilo za týden. Nemusíte se bát, že bude držet hladovku a nebo nesmyslně jíst pouze jeden druh ovoce nebo zeleniny. Hladovět určitě nebudete.

Zoe je přesvědčená, že většinu potíží jsme si ve stravování způsobili sami. Uvěřili jsme potravinářskému průmyslu a nesmyslům jako jsou nízkotučná jídla a nebo potraviny s náhradními sladidly. Tyto většinou chemicky upravené potraviny v nás vyvolávají nekontrolovatelné chutě a závislost na ní, ale tělu bohužel nedají potřebné živiny. No a potom máme na sebe a svojí váhu vztek, takže držíme hladovky, což je další peklo. Možná dva tři dny to vydržíme, ale pak se nekontrolujeme a kila jsou zpátky. Takže jak na to?

TIP: Tajemství Cambridge diet plan

Tři fáze stravování podle Zoe Harcombe, aneb jak rychle zhubnout

První fáze

Během první fáze, která trvá zmíněných 5 dní můžete jíst vlastně neomezené množství libového masa, ryb, vajec, zeleniny a přírodního jinak upraveného jogurtu. POZOR si naopak musíte dát na brambory, houby a ovoce.

Druhá fáze

Tuto druhou fázi byste měli držet do té doby, než budete spokojeni se svojí váhou. V tuto chvíli druhé fáze můžete zapojit do svého jídelníčku např. nasucho pečené brambory a ovoce.

TIP: Jak zhubnout do plavek

Třetí fáze

Jedná se vlastně o celoživotní změnu nebo chcete-li udržovací plán pro vaši ideální postavu. Zkuste se i ve stravování naučit pravidla a nepodvádějte sami sebe. Pokud dokážete pochopit pravidla správného stravování vůči vlastnímu tělu, tak zjistíte, že už nikdy nezažijete jo-jo efekt.

Názor Zoe Harcombe

Zoe se několik let zabývala výzkumem vlivu jídla na lidské tělo. Proč některé ženy např. mívají více problémy s kvasinkami (candidou), než jiné, nebo proč je veliký nárůst hypoglykémie atd. Veškeré výzkumy probíhaly na univerzitě v Cambridge. Pokud by vás hlouběji zajímalo její vysvětlení, tak si můžete přečíst její první knihu „Proč se přejídat? Když vše, co chci, je být štíhlá“ (2004 podstatně revidováno 2013). Bohužel asi nevyšla česky, ale můžete ji koupit v angličtině.

Jídelníček pro první fázi

Den 1

Snídaně: Kvalitní šunka od kosti a vejce
Oběd: Steak z lososa se zeleninu (ne brambor nebo houby) a velkým salátem dochuceným  přírodním živým jogurt
Večeře: Hnědá rýže (50 g sušiny) a zeleniny (ne brambory nebo houby), orestované na olivovém oleji

Den 2

Snídaně: 100 g hnědé rýže (tuto rýži najdete v bezlepkové části v supermarketech) s vodou  a mlékem
Oběd: Salát z tuňáka – plechovka tuňáka nebo tuňákový steak. Natvrdo uvařená vejce, olivy s ančovičkami. Olivový olej a černý pepř.
Večeře: Maso (steak, nebo vepřové kotlety nebo jehněčí, atd.) s jakýmkoliv množstvím zeleniny (ne z brambor nebo hub) a salát

TIP: Síla brambor aneb zázraky v naší kuchyni

Den 3

Snídaně: Omeleta ze 2-3 vajec, knoflík másla, špetka čerstvých bylinek, mletý černý pepř, nasekané šunky (volitelně)
Oběd: Kuřecí maso a / nebo hovězí nudličky restované na olivovém oleji se zeleninou (ne brambor nebo houby)
Večeře: Plněné papriky: uvařit 50 g suché hmotnosti hnědé rýže, nakrájená míchaná zelenina (ne brambory nebo houby) vše pak smíchejte dohromady. Pečeme ve středně vyhřáté troubě 20-30 minut.

Den 4

Snídaně: Až 75 g ovesné kaše s vodou 
Oběd: Zeleninový salát. Velká směs salátových listů, strouhané mrkve a červené řepy, uzeniny z masa a / nebo vařená vejce. Olivový olej a černý pepř.
Večeře: Pstruh nebo makrela s velkým množstvím zeleniny (ne brambor nebo houby) a salátem

Den 5

Snídaně: Míchaná vajíčka (bez toastu), nebo vejce naměkko se syrovou zeleninou
Oběd: Pečené nebo grilované kuře a salát (ne brambory nebo houby)
Večeře: 50-75g suchá hmotnost – rýžové těstoviny v rajčatové omáčce: smažené cibule a stroužek česneku na olivovém oleji, přidáme konzervu rajčat nebo čerstvě nasekaná rajčata, podle chuti bazalku s pepřem.

TIP: 3 způsoby, jak zhubnout

Pravidla pro fázi 1

  • Jezte vždy do sytosti, abyste neměli hned hlad.
  • Proč nejíst v první fázi brambory? Brambory mají vysoký podíl sacharidů a tudíž můžou vyvolávat kvasinková onemocnění, to samé platí o pojídání hub. Složky obsažené v houbá rovněž mohou podporovat candidu ve vašem těle.
  • Vyhněte se kávě a mléku, zkuste vypít denně 1,5 litru vody, nebo bylinné čaje.
  • Žádná umělá sladidla a tzv. nápoje bez cukru. Tyto složky vytvářejí v našem těle pocit závislosti na této chuti a chuti po sladkém.
  • Při zpracování masa se doporučuje vaření nikoliv smažení.
  • Pokud máte mezi jídly hlad, tak jsou dovolené zeleninové svačinky. Ale zkuste mít opravdu mezi jídly dvouhodinové rozestupy, ať dáte tělu čas a klid ke zpracování.

Příští týden se můžete od nás těšit na pravidla pro druhou fázi stravování podle Zoe Harcombe.

Podobné články:

2 komentáře u „Jak rychle zhubnout 5 kilo za týden“

Napsat komentář