Tajemství Cambridge diet plan

Taky už se začínáte ztrácet mezi těmi všemi zaručenými typy na hubnutí? Tak aby toho nebylo málo, tak vám dneska představíme další „zaručený“ hubnoucí zázrak. Tentokrát se jedná o velmi známý pojem především v Anglii.

Cambridge diet plan

Pokud se začnete zajímat o tuto dietu, tak všude na vás budou vyskakovat titulky, že se jedná o zdravou a bezpečnou dietu bez jojo efektu. Jedná se o nutričně vyvážený program s nízkokalorickými a klinicky testovanými výrobky. Tyto výrobky mají obsahovat vysoce hodnotné bílkoviny s minimálním množstvím tuků. Každá jedna taková porce obsahuje 33 % DDD všech nutných živin, tudíž se jedná o plnohodnotnou náhradu stravy.

Jelikož je Cambridge weight plan nejúčinnější programem na světě, tak se pro jeho vyzkoušení rozhodla i herečka Zuzana Slavíková.

Jak a proč vznikla Cambridge dieta

Dieta má název podle univerzitního města Cambridge, ve kterém v 80. letech vznikla. Vědci zde zkoumali příčiny a důsledky nadváhy a obezity. A na základě tohoto bádání vznikl tento světově známý systém. Při dietě totiž nejíte nic jiného, než instantní výrobky.

Co vlastně budete jíst

Základem stravování je vždy teplá polévka. Tyto speciálně sestavené instantní potraviny, jsou sestaveny tak, aby z vašeho těla odváděli zadržovanou tekutinu. Proto je nutné tuto dietu držet pod odborným dohledem specialisty. Většinou můžete namítnout, že vaše tělo si bude ukládat někde jinde tukové zásoby na horší časy. I na to prý tvůrci diety mysleli. Instantní nápoje mají nízký obsah sacharidů a jejich nedostatek v těle má za následek, že vaše tukové zásoby začne tělo spalovat. A jelikož je tato strava chudá na sacharidy, tak se nedoporučuje přílišný pohyb. Svižnější chůze bude opravdu bohatě stačit.

Jak to ve skutečnosti bude vypadat

Vědci nebo chcete-li autoři této diety udávají, že za den můžete zhubnout až 2,5 kg. A dieta je rozdělena na několik fází. Fází diety je zhruba 5.

 1. dovoleno je zkonzumovat 600 kalorií. Při této fázi rychle ubýváte na váze.
 2. k první fázi je přidáno dalších 200 kalorií.
 3. celkový příjem kalorií za den se zvýší na 1 000 kalorií
 4. denní příjem kalorií činí 1 200. Stále hubnete, ale v tuto chvíli chceme hlavně stabilizování váhy.
 5. povoleno je přijmout 1 500 kalorií. Tento počet kalorií pomáhat udržet vaši váhu.

Instantní výrobky jsou schváleny specializovanými výrobci produktů Cambridge diet. Vybírat můžete z velkého množství různých příchutí, ale za den smíte sníst pouhé tři sušené výtvory. Na výběr toho příliš nemáte, variací a kombinací je omezený počet. Vzorový jídelníček vypadá následovně:

 • Snídaně – jedna tyčinka
 • Oběd – polévka
 • Večeře – koktejl

Jedna porce obsahuje v průměru 14,1 g sacharidů, 14,4 g bílkovin, 2,7 g tuků a 2,5 g vlákniny. Energetická hodnota těchto tří denních dávek se pohybuje mezi 400 až 550 kaloriemi (cca 1 750 až 2 320 KJ), ale obecně doporučovaný příjem činí 5 000 KJ, proto se svěřte do rukou odborníků, abyste Cambridge dietu zvládli. Lékař vám navíc určí délku diety, přičemž vychází z vaší nadváhy, metabolismu, zdravotního stavu a z rychlosti,s jakou shazujete kila.

Pro koho je Cambridge dieta ideální

Cambridge dieta je určena především pro obézní lidi a pro lidi, kteří mají nadváhu minimálně 20 kg. Dalo by se říct, že se jedná o poslední záchranu u lidí, kteří již vyzkoušeli mimo bandáže žaludku vše a nic nepomohlo. Doporučuje se před zahájením diety spočítat své BMI. Pokud bude vaše BMI 25 – 30, pak určitě můžete vyzkoušet.

Rizika diety

 • Nezvladatelné chutě na normální jídlo, protože jak již bylo řečeno, jíst budete pouze instatní a speciální potraviny.
 • Můžete trpět únavou a pocity chladu v končetinách
 • Může se zvýšit tvorba žlučových kamenů
 • Nelze jí držet dlouhodobě
 • Finančně dosti náročná
 • Pozor na JOJO efekt, protože přechod na normální stravu bez pomoci odborníka na cambridge dietu je nebezpečný

Pozitiva diety

 • Rychlý úbytek na váze
 • Instantní nápoje obsahují přesné množství živin, které vaše tělo potřebuje
 • Zmenší se vám žaludek
 • A měli byste se naučit pravidelnému stravování

Doporučení Fitlia, nikde se nepouštějte do této diety bez pomoci odborníka! Poraďte se s výživovým poradcem.

Podobné články:

Napsat komentář