Chris Powell – něco jako Jillian Michaels v kalhotách

V ČR je v poslední době trochu mánie cvičení s Jillian Michaels. Je fakt, že ve světě zas takové šílenství už nezažívá. Musí se o publikum, tak trochu podělit s fitness trenérem a výživovým trenérem pro XXXL Chrisem Powellem.

Například jeho knižní bestseller se vyšplhal na vrchol seznamu New York Times hned několikrát. Chris vystudoval sportovní vědy se zaměřením na biomechaniku a fyziologii a odborné přípravy akreditace – Certifikát na  silového a kondičního specialistu (CSCS). Dalo by se říct, že Chris explodoval na poli fitness s jeho neortodoxním přístupem. Ve státech ho můžete pravidelně vídat v Good morning america a nebo Doktor Oz Show. Nejvíce přízniců má v současné době v Arozině.

Chris Powell – poslední záchrana obézních

Alespoň tak se mluví o Chrisovi. Nejen, že kvůli jeho postavě a očím je sexy symbolem pro mnoho žen, ale i poslední záchranou pro velice obézní lidi, kteří chtějí bojovat sportem a nikoli odebráním půlky žaludku. Což je bohužel ta poslední volba pro morbidně obézní pacienty. Mezi námi má něco do sebe, ale je ženatý a má 4 děti :). Takže zpět ke cvičení.

Několik málo ukázek

https://www.youtube.com/watch?v=8hV_4qKFV6E

https://www.youtube.com/watch?v=Vpa7ISl9XZw

Hubnutí podle Chrise Powella

Program hubnutí s Chrisem Powellem je rozčleněn do 4 etap. Ani jedna není jednoduchá. Celkově se týká jednoho roku, čímž se tedy jedna etapa týká 3 měsíců, čili 90 dnů. V prvé fázi je nutné Chrise Powella přesvědčit, že jste schopni doopravdy všeho. Zde si sáhnete poprvé na své dno. Je to i záměr, protože právě v těchto okamžicích dochází k vyplynutí skutečných důvodů, které za extrémní obezitou tkví. Za obezitou totiž ve skutečnosti není čistá rozežranost, ale stres a traumatické prožitky, které chceme zajíst a zbavit se jich zasunutím do nejzazšího kouta své mysli. Bohužel, i když se tváříme, že se nic nestalo, stále to v nás zůstává.

Po prolomení laviny a přijmutí sebe takového jakými jste, se daří hubnutí mnohem snáze. V prvé fázi nejprve dotyčný absolvuje prohlídku v Institutu zdraví, kde bude důkladně vyšetřen a naučí jej tam základům zdravého stravování a vaření. Pak se k hubnoucímu na 90 dnů nastěhuje Chris Powell, který driluje, hecuje, hlídá, kontroluje, vede, podporuje, stává se členem rodiny a pomáhá zhubnout tu největší porci kilogramů. Hned od počátku je určen limit, který je zapotřebí splnit. Dosažení cíle je odměněno nějakým ohromným dárkem.

Druhá fáze je mnohem náročnější, protože zde již Chris Powell s dotyčným nebydlí. Hubnoucí se vrací zpět do původního života, práce a nástrah. Je těžké tuto dobu překlenout. V domě je nainstalován kamerový systém, takže Chris má celkem slušný přehled. Navíc hubnoucí se má pravidelně hlásit. Pokud se mu podaří v průběhu dalších třech měsíců dosáhnout cíle, odměna je úžasná, pokud ne, čeká dotyčného celkem drsný trest.

Je nutné, aby si hubnoucí uvědomil, proč to dělá a čeho chce dosáhnout, co je pro něj největším pokušením a co jsou spouštěče. Nejdůležitější je pro něj dosažení třetí mety, protože právě tam má šanci získat plastickou operaci zbavení přebytečné kůže zadarmo. Pojišťovna však tuto operaci hradí až tehdy, když se člověku podaří zhubnout 40 – 50 % ze své původní váhy. Není to tedy nic snadného.

Poslední fáze v lepším případě je o absolvování plastik, rekonvalescenci a ještě dotahujícím  hubnutí. Pokud je dotyčný úspěšný, může se nakonec dopracovat ke konečným 80 kilogramům a nové šanci na život.

V čem je Chris Powell jiný

Pokud se alespoň trochu věnujete sportu a cvičení vůbec, tak při prvním pohledu na jeho sestavy neobjevíte zřejmě nic, co byste doposud neviděli. Jeho cviky jsou sestavy z prvků pilates, core a joga. Velké plus je v jeho charisma a kukuči. Dokáže lidi namotivovat a být jim oporou. Má ten dar, že vás cvičení s nim bude bavit, pokud mohu mluvit za sebe, tak ho mám na cvičení raději, než Jillian, ať mi mnozí odpustí. Jeho cvičení má štávu i vtip.

Je neskutečně mnoho metod cvičení, mnoho autorů, kteří se snaží zviditelnit a přivézt lidi ke sportu, což je dobře, protože hýbat se musíme. Ale podstatné je, aby nás pohyb bavil a nenechali jsem se ovlivnit nebo zastavit pouze momentálními trendy. Buďme otevření k možnostem nejrůznějších metod. A časem, pokud to nevzdáte, tak si určitě najdete to své.

Podobné články:

Napsat komentář