TOP 5 cvičení celebrit

Kdo z nás by nechtěl vypadat jako hvězda filmového plátna a nebo modelka z titulních stránek světových modních časopisů. Tak si pojďme říct, jak se některé známé krásky, ale i krasavci udržují fit. Pojďme se podívat na nejpopulárnější cvičení celebrit.

Pilates

Zřejmě není nutné zmiňovat zakladatele tohoto cvičení Josepha H. Pilatese. Cílem cvičení pilates je docílit řízeného pohybu ze silného středu těla (core). Nedílnou součástí metody je cvičení na speciálních strojích, tyto stroje Joseph H. Pilates v průběhu celého svého života vymýšlel a to na základě svých zkušeností. Stroje vznikaly přibudováním důmyslných kladek s pružinami k nemocničním postelím.

Ale věděli jste, že tomuto cvičení plně propadly např. Cameron Diaz, Jennifer Aniston a nebo Mandy Moor?

Jóga

Nejrozšířenější a nejznámější je klasická jóga. Jedná se o východní filozofii. Mnoho z vás si možná představuje krkolomné či nudné pozice pomalého cvičení. Jóga má však mnoho podob. Podstatou je promyšlené hluboké dýchání a soustředění. Jóga znamená obnovení spojení individuálního s universálním Bytím.
Jóga má několik typů cvičení např. hatha jóga, ashtanga, power jóga, bikram jóga a mnohé další. A možná si říkáte, že tento druh myšlení je pouze pro dámy, ale omyl. Velikým vyznavačem jógy je např. Jon Bon Jovi, Matthew McConaughey, Sting, ale také Madonna nebo Lady Gaga.

Jogging

Kondiční běh má v poslední době čím dál větší oblibu. Možná to bude módní trend, možná to bude tím, že k běhu nepotřebujete permici do fitka nebo extra oblečení. Tedy alespoň pro začátek vám stačí kvalitní obuv, hudba do uší a běžíte.

Ale pravda je, že běh v sobě snoubí hned několik aktivit, které vám pomohou shodit přebytečná kila. Jedná se vlastně o aerobní aktivitu, při které poměrně intenzivně spaluje. Pokud hned na začátku nemáte trénovanou vytrvalost, tak se neděste. Běh můžete střídat s schůzí. No a kdo, že propadl běhání? Jednou z výrazných propagátorů Joggingu je Heidi Klum a pokud zůstaneme ve vodách modelingu, tak nesmíme opomenout českou stálici Simonu Krainovou. Ta je známá tím, že běhá i každé ráno na dovolené. A musíme uznat, že výsledky jsou v jejích 40 letech úchvatné.

Piloxing

Jedná se o kombinaci boxu a pilates. Při cvičení spálíte kalorie a dokonce tělo i perfektně zpevníte, což né při každém cvičení docílíte. Největší výhodou piloxingu je, že při něm výrazně posilujete, ale díky prvkům pilates se vám nezkrátí svaly. A pokud jste při cvičení ze silami u konce, tak si řekněte, že takto své tělo mučí Kirsten Dunston nebo třeba Hillary Duff.

TRX

Tato zkratka znamená Total Body Resistance Exercises. Jedná se o využití závěsného systému popruhů a vlastní váhy. Je to velmi náročné posilování, při kterém ucítíte i svaly, o kterých jste doposud ani nevěděli, že je máte. Po první hodině vám opravdu nebude nejlíp, pokud nejste trénovaní. Ale o to dříve se dostavují výsledky, které za to stojí. A pokud nevěříte, tak mrkněte na Gwen Stefani či Jennifer Lopez.

Podobné články:

Napsat komentář