Raw cuketové špagety s rajčatovo bazalkovým pestem (recept)

Ochutnejte vynikající špagety pro vyznavače raw food.

Raw food oběd

Což takhle dát si raw cuketové špagety s rajčatovo bazalkovým pestem? Pochopitelně bude vše bez lepku, cukru, mléka a vajíček. Ingredience jsou přibližně pro jednu osobu. Tento recept je podle propagátorky živé stravy, paní Věry Talandové.

Raw cuketové špagety: budete potřebovat tzv. spiralizér, protože pomocí něho vytvoříme z cukety dlouhé nudle. Množství cuket necháme na vás a na velikosti cukety. Jestli nemáte spiralizér, tak nebuďte smutní. Z cukety nakrájíte tenké nudličky.

Rajčatová pasta: 3 sušená rajčata (pochopitelně bez siřidel a konzervantů), 3 čerstvá rajčata, malý stroužek česneku, šťáva z jednoho citronu, lžíce olivového oleje, jedna menší nakrájená cibule. Veškeré ingredience mimo cibule rozmixujeme a nakonec přidáme a zamícháme do pasty nakrájenou cibuli.

Bazalková pasta: větší hrst piniových a makadamových ořechů nebo můžete dát i para ořechy, stroužek česneku, štáva z jednoho citronu, nerafinovaná mořská sůl, svazek bazalky bez chemického ošetření, lžíce olivového oleje. Vše rozmixujeme.

A už záleží jen na vás, kterou pastu vyzkoušíte nebo zda zkusíte rovnou obě. Pokud budete připravovat recept pro děti, tak nedoporučujeme přidávat česnek.

Dobrou raw food chuť!

 

 

Podobné články:

Napsat komentář